Родичі 93-річної киянки Олени Іллівни Лугової понад місяць приховували від неї, що в Україні розпочалася повномасштабна війна, а її рідний Київ обстрілюють ракетами. Невістка жінки Надія не хотіла говорити їй про бойові дії, переживаючи про здоров'я пенсіонерки.
Про це розповіли у сюжеті ТСН. За словами родички Олени Іллівни, коли почалася війна, старенька дуже погано себе почувала, тому, щоб уберегти її від стресу, їй вирішили нічого не говорити.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Олена Іллівна Лугова народилася у 1928 роцы. Вона пережила і репресії 1937 року, і Другу світову війну, і трагедію в Бабиному яру. Вона переказувала рідним усі жахи, що відбувалися у її житті.
Щоб Олена Іллівна не переживала з приводу сучасної війни, родичі зробили так, що в її будинку "раптово зламалася вся техніка", а знайомим жінки заборонили при ній згадувати про війну.
Так було 33 дні, поки хтось не проговорився про повномасштабне вторгнення у телефонній розмові. Проте Олена Іллівна не видала родичам, хто це зробив.
Жінка сказала, що те, що від неї приховали війну та відлучили від інформації - це "злочин" та "гріх".
Тепер, коли пенсіонерці стала відома правда, жінка слухає новини по кілька годин на день і каже, що таким чином бореться із переживаннями та безсонням. Вона зізнається: єдине, про що шкодує – що не може захищати країну.
- З великим бажанням, якби я не була такою старою, я і сліпа, і глуха, і ледве рухаюся, але я хочу, щоб Україна стала незалежною державою, - каже Олена Іллівна.
[read_more_vg id="1203796"]
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що у Верховній Раді подумали про те, щоб зробити 9 травня Днем Європи, а не Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це не вплине на пам'ять про перемогу радянської армії у війні 1941-1945 років, адже Німеччина капітулювала 8 травня, а цей день в Україні визнаний Днем пам'яті жертв Другої світової війни. Саме 8 травня можна вважати днем перемоги над нацистською Німеччиною.