З 1 вересня в Україні стартує пілотний проєкт оновленого курсу інформатики у школах під назвою "Інформатика NewG". За ним навчатимуться діти у 50 школах країни. У Києві для тестування проєкту обрали 6 шкіл, а ще 3 - в області.
Зазначається, що такий курс має на меті зробити уроки інформатики цікавими та зрозумілими для школярів.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Як повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, організація проєкту "Інформатика NewG" - це частина реформи IT-освіти на шкільному рівні.
Під час вивчення такого курсу інформатики діти навчаться використовувати інтернет для розвитку та досягнення цілей. Також оновлена інформатика дасть знання, які наразі дуже актуальні - діти навчаться аналізувати, відрізняти правдиву інформацію від неправдивої, а також знаходити освітні курси та роботу.
Відомо, що взяти участь у пілотному проєкті захотіло 405 українських закладів освіти. З них координаційна рада відібрала 50, які найбільше відповідали вимогам.
Федоров додав, що після тестування проєкту цей навчальний курс буде запроваджено в усіх школах України, тож цифрової грамотності зможе навчитися 4 мільйони школярів. Оновлені уроки інформатики пізніше будуть також доступні для всіх українців, тож кожен зможе дізнатися щось нове та прокачати свої знання.
У Києві курс "Інформатика NewG" з нового навчального року почнуть вивчати у таких закладах освіти:
- Ліцей інформаційних технологій №79 (1-4 класи);
- Приватний спеціалізований ЗЗСО І ступеня "Академія сучасної освіти" з поглибленим вивченням іноземних мов (1-4 класи);
- Школа І-ІІІ ступенів №169 Шевченківського району Києва (5-6 класи);
- НВК № 209 "Сузір'я" (7-9 класи);
- Київська інженерна гімназія (10-11 класи);
- Заклад освіти "ПЗНЗ" "МІДГАРД" (10-11 класи).
У пілотному проєкті також бере участь Білоцерківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 22 (7-9 класи), ОНЗ "Вороньківський НВК" (7-9 класи) та Гірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області (10-11 класи).
[read_more_vg id="1213692"]
Напомним, ранее Vgorode розповідав, чи готові українські школи розпочати навчання в офлайн-форматі під час війни і що потрібно зробити, щоб з 1 вересня діти нарешті повернулися за парти.