3 серпня у Києві засудили російського військового Сергія Захарова, який приїхав воювати в Україну із Самари. Шевченківський районний суд столиці визнав окупанта винним у пограбуванні будинку у селі Перемога, що на Київщині, і засудив його до 12 років ув'язнення.
У березні Сергій Захаров у складі 15-ої окремої мотострілкової бригади, в/ч 90600 РФ за наказом командира вкрав у мешканців села особисті речі під час окупації області.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Окупант Сергій Захаров - командир стрілецького відділення бригади. Він народився в Удмуртії у 1984 році. Дружини не має, у Самарі в нього залишилась 2-річна донька.
Під час судового засідання у Києві Захаров розповів, що у село Перемога вони заїхали 28 лютого. За наказом командира бригади на прізвище Булгаков, окупанти зупинилися в одному з будинків і чекали наказів для подальших дій. 3 березня сержант Азамат Рамазанов покликав п'ятьох військовослужбовців, серед яких був Сергій Захаров, і наказав обшукати сусідній дім.
Там окупанти розділилися по кімнатам і почали нишпорити в особистих речах мешканців. Вони знайшли ноутбук, фотоапарат та два жорстких диска. У шафах росіяни знайшли дорогоцінні сережки, браслети і обручки. У інших кімнатах окупанти викрали пневматичну зброю і смарфон. Забравши з собою все награбоване, російські військові покинули будинок. Загальну вартість викрадених речей у суді оцінили у 13 090 гривень або у 324 долари.
Усі речі, окрім ювелірних виробів, окупанти віддали командиру роти. Саме через знайдені прикраси, які знайшли у Захарова, його і підозрювали в крадіжці.
Разом із Сергієм Захаровим у групі було шестреро військовослужбовців РФ. Троє із них загинули в перестрілці. Доля інших - невідома.
У полон Захаров потрапив 29 березня у Новій Басані на Чернігівщині. Там вони чекали підкріплення для нового наступу, але ЗСУ взяли їх в оточення. Підсудний розповів у відео, записаному після потрапляння у полон, що їхнім завданням було доїхати до Києва. За чотири дні росіяни мали захопити там владу і військові змогли б повернутися додому. Але насправді росіян не сприймали як визволителів, вони зустріли спротив і мали відходити.
[read_more_vg id="1215253"]
Як повідомляє видання "Судовий репортер", у суді Сергій Захаров визнав свою провину. Він йшов на контакт із суддею через перекладача, бо не розумів української.
Прокурор Офісу Генпрокурора України Юлія Рудницька повідомила, що той факт, що Захаров викрав особисті речі цивільної особи, не було воєнною метою, тож він порушив закони та звичаї війни, що передбачені міжнародним договором.
Засідання проводилося суддею Оксаною Голуб. Вона запитала у окупанта, чи відповідає перелік викрадених речей дійсності. Він це підтвердив. Також Сергій Захаров зробив для себе висновок, зрозумівши, що так робити не потрібно.
На засіданні також була присутня жителька села Перемога Людмила Білоус, будинок якої і пограбували окупанти. Вона впізнала прикраси, які Захаров мав при собі. У суді її не допитували.
Обвинувачений військовий РФ сказав, що хоче обмін. Адвокат Захарова Олексій Виноградов звернув увагу суду на те, що Захаров визнає провину та має на утриманні малолітню дитину. Судді пропонували зауважити розкаяння російського солдата. Але суд не помітив «емоційної реакції, характерної для щирого каяття» і не врахував цю пом’якшуючу обставину. Потерпіла, у свою чергу, каже, що не проти обміну росіянина на хоча б пятьох або десятьох українських захисників.
За рішенням суду, Сергія Захарова визнано винним у скоєнні злочину. Йому призначено покарання у вигляді 12 років позбавлення волі. Це максимальна міра за порушення ч. 1 ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) КК України, не пов’язаного з умисним убивством. Також вирішено стягнути з Захарова на користь держави 15 тисяч гривень процесуальних витрат за проведення експертизи краденого. Прикраси, які були речовими доказами, повернуть потерпілій.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що за допомогою селфі вдалося впізнати російського військового, який під час окупації Київщини вкрав телефон у мешканця села Андріївка. Він покинув смартфон після дислокації, але залишив у пам'яті пристрою свої фото. Журналісти за наявними фото дізналися, що військовим злочинцем є 20-річний солдат 64-ї мотострілецької бригади Данило Фролкін. Його підозрюють у мародерстві, викраденнях, тортурах та вбивствах людей.