У Києві запускають пілотний проєкт "Водних садів". Вони виглядають як невеликі ставки на вулицх міста у керамічних чашах. У 20 столітті такі інсталяції були популярні у Варшаві.
Про те, для чого потрібні такі "Водні сади" розповіли у комунальному підприємстві "Плесо". Фахівці показали фото двох таких ставків, встановлених у місті. Поки що їх розмістили тільки у дворі підприємства.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Встановлення "Водних садів" зараз є актуальною ідеєю. У "Плесо" говорять, що у час коли ворог знищує українські заповідники, спалює наші поля і краде нашу воду, ми маємо поповнювати природу.
"Водні сади" - це основи роботи гідробіології у міському середовищі. Вони являють собою керамічні чаші з водою та рослинами. Такі ставки у чашах були дуже популярні 1960–1970-х роках. Їх можна було побачити на вулицях Варшави.
Чаші наповнені різноманітним набором водних рослин, що знайомить містян з основами гідроботаніки. Окрім того, що "сади" виглядають красиво, вода в них відповідає за поліпшення мікроклімату та охолодження в містах. Такі самостійні екосистеми підвищують вологість повітря та природне біорізноманіття.
[read_more_vg id="1216872"]
У "Плесо" зазначили, що це лише початок дослідження проєктування міського мікроклімату та синьо-зеленої інфраструктури Києва.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що у Києві почали висаджувати виноград на фасадах будинків. До ініціативи вже приєдналися співробітники адмінбудівель у Солом'янському та Дарницькому районах. Надалі вертикальне озеленення з'явиться на фасадах шкіл, адміністративних будівель та житлових будинків.