У Київській області вкотре викрили схему незаконного переправляння через кордон чоловіків призовного віку. Їх реєстрували як волонтерів та давали документи, які дозволяли виїхати за межі України.
Співробітники Служби безпеки України провели масштабну спецоперацію з ліквідації таких схем.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Зокрема, було встановлено, що підробкою документів для перетину кордону займалася жителька Київщини. Вона намагалася "врятувати від призову" більше сотні чоловіків. Вартість її "послуг" складала понад 4 тисячі доларів. Сума залежала від місця проживання і терміновості виїзду.
Жінка використовувала свої зв'язки у депутатському корпусі однієї з районних рад Київської області та реєструвала ухилянтів як представників місцевої благодійної організації. Відомочті про них було внесено у систему "Шлях", що дозволяло їм виїхати з України начебто в благодійній цілі.
Організаторці схеми допомоги ухилянтам вже повідомили про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України. Невдовзі їй оберуть міру запобіжного заходу.
[read_more_vg id="1228730"]
Ще один канал нелегальної міграції було ліквідовано в Одеській області. Його організувало міжнародне злочинне угруповання. Ділки переправляли українців до Євросоюзу поза встановленими пунктами пропуску полями. Клієнтів вони шукали у Telegram-каналі.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що Кабмін змінив деякі правила виїзду за кордон для людей з інвалідністю. Зміни пов'язані з переліком документів: було скасовано надання довідки до акту огляду медико-соціальної експертної комісії. Таке рішення прийняли через велику кількість підробок цього документа для незаконного перетину кордону під час дії воєнного стану.