У Чорнобильській зоні стрімко піднявся рівень води у річці: чим це небезпечно для Києва

У Чорнобильській зоні стрімко піднявся рівень води у річці. || Фото: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Незвичайний зимовий паводок на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника спричинив нагромадження криги – зажори в притоці річки Прип’ять.

Про те, що потужна водно-крижана маса здатна руйнувати береги та гідротехнічні споруди, повідомляє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

Сейчас все самое оперативное в нашем Telegram-канале. Подписывайтесь, чтобы быть в курсе самой важной информации

В організації зазначили, що цього тижня зафіксовано стрімке підняття рівня води у річці Уж, що спричинило нагромадження криги. Річка Уж протікає в межах Київської (97 кілометрів) та Житомирської (159 кілометрів) областей. Це права притока річки Прип'ять, яка впадає у Київське водосховище.

Зажори формуються, як правило, в осінній період або протягом нестійких зим. Це – скупчення шуги, внутрішньоводного льоду, битої криги та згустків снігу, що випадає на водну поверхню.

Уся ця водна маса рухається у товщі води вниз за течією. На звужених ділянках русла, поворотах, перекатах швидкість її уповільнюється, вона ущільнюється й, інколи, забиває майже весь водний переріз – так і утворюється зажор, своєрідна крижана гребля. При цьому рівень води стрімко піднімається, може затоплюватись заплава річки.

Нагадаємо, раніше Vgorode повідомляв, чи збудують у Києві укриття на зупинках і чи відкриють додаткові входи в метро.

Последние новости