З маскувальної сітки, на уламку ракети, з протитанковим їжаком: який вигляд мають новорічні ялинки в містах України. Фото: tsn.ua.
Через повномасштабне вторгнення Росії, розтрощену критичну інфраструктуру, проблеми з електропостачанням та активні дискусії щодо необхідності святкування, чимало міст України цьогоріч відмовилися від встановлення новорічних ялинок. Втім, є й такі, які попри всі негаразди, вирішили що скасовувати всі святкові традиції не варто: скромна, без ілюмінації, підключена до генератора, але ялинка має бути. Мовляв, Росії не вкрасти у нас ще й Новий рік і Різдво!
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
У місті-герої Бучі головне новорічне дерево 2023 року встановили на Київській площі, засвітивши його на Миколая. Через проблеми з електропостачання цьогоріч відмовилися від традиційної ковзанки, різдвяного ярмарку й атракціонів, а сама ялинка, за словами міського голови Анатолія Федорука, під час знеструмлення світитить від генератора.
Поряд із ялинкою працює "Пункт незламності", де можна зарядити гаджети та зігрітися.
Головна новорічна ялинка України 2023, яку встановили на Софіївській площі цього року, – теж символічна. Одна половина дерева прикрашена жовтими і блакитними кулями, друга – білими голубами. Нижня частина ялинки оформлена стендами з прапорами країн, які допомагають Києву впоратися з наслідками війни, а верхівку прикрашає герб України. Ілюмінація – теж жовто-блакитна, вона вмикається у певні години і працює від генератора.
Напередодні Миколая у Львові теж встановили і засвітили головну новорічну ялинку міста. На її купівлю Львів не витратив ні копійки. Дерево подарувало місту одне з міських підприємств. Як і у попередні роки, ялинка встановлена на площі перед Оперним театром. Світитить вона п'ять годин на добу – з 17:00 до 22:00, споживаючи 1 кВт на годину (година роботи ілюмінацій за потужністю як одне кип'ятіння чайника!). А ще цьогоріч головне новорічне дерево Львова має дуже незвичайне оформлення на верхівці – протитанковий їжак. Вага "прикраси" – 1,3 кілограма, розмір – 1,2 метра.
Цьогоріч місто відмовилося від встановлення традиційної ялинки, натомість змонтувало "Ялинку Перемоги", прикрасивши її 350-ма патріотичними малюнками з гербами деокупованих міст, янголами-захисниками, псом Патроном та патріотичними гаслами. 5-метровий каркас виготовили учні професійно-технічного училища. Ялинку підсвітили гірляндами, яка живиться від генератора.
У Миколаєві головну ялинку міста зробили з маскувальних сіток. Ще восени у місті закрили пам’ятник Святого Миколая мішками з піском, щоб його не зруйнувало внаслідок ракетних ударів. А напередодні зимових свят волонтери обв’язали цю конструкцію маскувальними сітками. Миколаївська ялинка має висоту шість метрів, прикрашена ілюмінацією, кульками та гірляндами.
Голову ялинку міста Харкова відкрили на станції метро "Університет". Таке рішення мерія прийняла у зв'язку з загрозою ракетних ударів під час святкувань Різдва та Нового року. Окрім того, метро – це тепер особливе місце для харків'ян, адже тут ось уже майже десять місяців вони ховаються від російських бомб. Ілюмінація цієї ялинки живиться централізовано, але є доволі економною. Станцію метро також прикрасили святковими вогнями. Окрім того, тут встановили сцену, де для маленьких харків'ян і дітей-переселенців показують казкові вистави. Міський голова Ігор Терехов повідомив, що традицію прикрашати станції метрополітену у Харкові збережуть і після перемоги.
У Хмельницькому новорічну ялинку встановили не там, де в попередні кілька років – біля кінотеатру ім. Тараса Шевченка, а біля торгівельного центру "Дитячий світ". Це невелике дерево, прикрашене кулями та прапорцями України, яке ніби проштрикує уламок російської ракети С-300. Його привезли з Харківщини.