В Києві почнеться відроджений музичний фестиваль Mariupol Classic. - фото:focus.ua
Фестиваль класичної музики Mariupol Classic був єдиним у своєму роді у Донецькій області. Заснований у 2018 році Маріупольською міською радою разом з Департаментом культури міста майже одразу, як на музичній мапі України з’явилася нова концертна організація — Маріупольська камерна філармонія.
У 2022 році життя фестивалю через війну та окупацію російськими військами Маріуполя зупинилося. Більшість митців з цього міста виїхала та нині працює у Києві. Команда агенції UKR Artists, що спільно з культурною спільнотою Маріуполя упродовж 2019-2021 років створювала цей масштабний міжнародний проєкт, вирішила після вимушеної паузи відродити музичний фестиваль Mariupol Classic та підготувала концертні програми. Артистичний директор фестивалю — Олександр Пірієв.
Отже сьомий Mariupol Classic відбудеться у київському Будинку архітектора, який нині став концертним майданчиком Маріупольської камерної філармонії. Триватиме фестиваль з 10 до 30 вересня. Впродовж нього пройде 6 концертів.
10 вересня фестиваль відкриє Національний камерний ансамбль «Київські солісти». Музиканти підготували особливу фестивальну програму — «Від Вівальді до Маккартні», родзинкою якої стануть твори прославленого британського гурту Beatles і Пола Маккартні.
14 вересня відбудеться концерт постійного учасника Mariupol Classic Київського квартету саксофоністів. Музиканти підготували програму Magic SAX з класики, джазу та латинських ритмів. Разом з Київським квартетом саксофоністів на сцену вийде 10 саксофоністів на чолі з віртуозом Олександром Рукомойниковим. Запрошений гість — перкусіоніст Олег Пахомов.
17 вересня відвідувачів фестивалю чекає хоровий спів капели «Орея». В програмі прозвучать твори, які «Орея» виконала свого часу у Маріуполі на сцені трагічного відомого ДрамТеатру на головній площі багатостраждального міста.
19 вересня відбудеться авторський концерт творів українського композитора Юрія Шевченка, який увібрав у себе все найкраще за останні 10 років. Поряд з філософською музикою «Гамлет-сюїти» — музичних ескізів до однойменної постановки у Молодому театрі — прозвучать дотепні музичні портрети Голохвастова і Проні з балету «За двома зайцями». Кульмінацією концерту стане «Зоряний хлопчик» — останній твір, який Юрій Шевченко створив у лютому 2022 року, за місяць до того, як передчасна смерть забрала його життя.
Виконавський склад також вражає: солісти – народна артистка України Богдана Півненко (скрипка) та плеяда лауреатів численних міжнародних конкурсів: скрипалі Кирило Бондар, Марʼяна Пташник, Анна Фролова, Ольга Аколішнова й Аліса Кузнецова, альтисти Валентина Буграк та Андрій Тучапець і флейтист Дмитро Кузьмін.
Оркестр – Національний ансамбль солістів “Київська камерата”, який лише за останній рік виступив на кращих сценах Європи та США, включно з “Карнегі-Холом” у Нью-Йорку.
Запрошений диригент – яскравий та харизматичний маестро Ділявер Осман.
21 вересня відбудеться концерт «Моє дитинство, вбите на війні» — театральний перформанс, народжений в час нинішньої війни. Він об’єднав два найвідоміших дитячих колективи столиці України: хорову капелу «Дзвіночок» та дівочий хор «Вогник». Це дитячий погляд на з одвічну боротьбу Добра і Зла.
30 вересня фестиваль Mariupol Classic-2024 завершить оркестр «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії. Після окупації Маріуполя музиканти оркестру на чолі з його засновником та незмінним керівником Василем Крячком знайшли прихисток у столиці України.
Музиканти підготували зворушливу програму «Місто Марії». Поряд з іменами видатних композиторів минулого — Баха, Бортнянського та Вівальді –прозвучать твори відомих українських композиторів сучасності на чолі з Мирославом Скориком. Родзинкою концерту стануть унікальні твори, які нині звучать у виконанні оркестру «Ренесанс» не тільки в Україні, а й у Європі — «Реквієм-присвята місту Марії» Золтана Алмаші та Фантазія на теми пісень рок-гурту «Океан Ельзи» «Не твоя війна» в аранжуванні Богдани Фроляк.
Сьомий фестиваль Mariupol Classic відбувається за ініціативи концертної агенції UKR Artists спільно з Департаментом культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради та Маріупольською камерною філармонією
Коли: 10-30 вересня
Де: Будинок архітектора, вул. Б. Грінченка, 7
Скільки коштує: 200-500 грн.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.