Вступна кампанія 2022: нові умови та обмеження. Фото: Vgorode
Цього року вступна кампанія суттєво відрізнятиметься від всіх, що були раніше. Останні два роки карантинні обмеження теж внесли свої корективи щодо здачі іспитів та вступ абітурієнтів.
В 2022 році з’являться нові умови та обмеження. Причина їхньої появи – це повномасштабна війна, яку розв’язала росія на всій території України. Освічена молодь критично важлива для відновлення країни, тому освітній процес не можна зупиняти, про це розповіли під час онлайн-брифінгу щодо вступної кампанії в 2022.
Сейчас все самое оперативное в нашем Telegram-канале. Подписывайтесь, чтобы быть в курсе самой важной информации
Традиційна процедура проведення ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ неможлива, проте розроблена нова процедура зарахування абітурієнтів.
З будь-якої точки світу можна буде подати документи, пройти співбесіду, здати творчі конкурси та фахові іспит, а також підтвердити місця навчання. Централізовані іспити складатимуть в Україні, крім ТОТ, та в країнах Східної Європи. Основні, додаткові та спеціально організовані сесії цих будуть проводитись неодноразово, а впродовж 10 днів мінімум двічі на день. Також передбачено можливість вступу без централізованих іспитів.
Аналогом ЗНО стане Національний мультипредметний тест. Його повинні будуть здати всі, хто прагнуть здобувати вищу освіту на основі ПЗСО на всі спеціальності (бюджетні місця), на кон’юктурні і медичні спеціальності (зокрема й контракт).
НМТ це один комплексний тест із трьома оцінками, які оголошуються одразу після його закінчення. Він включатиме три предмети: українську мову, математику та історію України. Українська мова та математика є обов’язковими предметами ДПА з високою прогностичною валідністю, а от історія України – принципово важлива під час війни.
Також цього року будуть використовувати мотиваційний лист, який подаватиметься через ЄДЕБО.
Мотиваційний лист – це документ, що складається і подається вступником до закладу вищої освіти, у якому пояснюються причини, через які вступник вважає себе найкращим кандидатом для вступу на відповідну навчальну програму.
Для вступу на бюджет його застосовуватимуть лише для рейтингування вступників з однаковим конкурсним балом, а на контракт може бути основою для рейтингування вступників.
Для вступу на магістратуру з «Права» та «Міжнародного права» необхідно здати Магістерський комплексний тест. Також при вступі в магістратуру на окремі спеціальності абітурієнти здаватимуть магістерський тест навчальної компетентності.
Сертифікати Зовнішнього незалежного оцінювання попередніх трьох років будуть теж використовувати на тому ж рівні, що й результати НМТ.