Як узаконити волонтерство під час війни

Як узаконити волонтерство під час війни

Як узаконити волонтерство під час війни - фото: freepik.com

Події
04 липня 09:35

Зараз все більше українців допомагають армії, постраждалим від війни людям, тваринам. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся, як узаконити волонтерство в Україні.

Як розповіли в онлайн-сервісі пошуку людей по базам даних Scanbe, для укаконення волонтерства потрібно зареєструвати юридичну особу та отримати статус неприбутковості.

Як зареєструвати волонтерську організацію

Зареєструвати волонтерську організацію можна двома способами:

  • Створити благодійну організацію.
  • Створити громадське об'єднання.

У чому відмінності? Благодійна організація націлена на благодійну діяльність та регулюється законом «Про благодійну діяльність та благодійні організації». А мета створення громадського об'єднання – захист права і свободи, задоволення громадських та інших інтересів. Регулюється законом «Про громадські об'єднання».

Де і як зареєструвати волонтерську організацію

Реєстрація можлива лише у містах, де не велися бойові дії.

Актуальний перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих та оточених територіях можна дізнатися тут.

Зареєструвати волонтерську організацію можуть лише державні реєстратори, які включені Міністерством юстиції до спеціального переліку військового часу (постанова Кабміну від 06.03.2022 р. №209). У відкритому доступі цього списку немає. Уточнити дані можна у регіональних ЦНАП. Реєстратори можуть реєструвати волонтерські організації по всій території України. Тобто встановлено загальнонаціональну екстериторіальність.

Подати документи на реєстрацію можна як письмово, так і електронною поштою. Під час подання документів в електронній формі їх необхідно скріпити кваліфікованими електронними підписами заявників. Жодних мит платити не потрібно.

Список та зразки документів для державної реєстрації громадської організації можна переглянути тут.

Як отримати статус неприбутковості

Після реєстрації благодійної чи громадської організації потрібно набути статусу неприбутковості. Це необхідно для того, щоб не сплачувати податок на прибуток з отриманих коштів.

У мирний час подати заяву на набуття статусу неприбутковості можна було одночасно з документами на державну реєстрацію організації. Нині складніше. Після державної реєстрації юридичної особи необхідно окремо подати заявку на неприбутковість за формою №1-РН до місцевої податкової інспекції.

Подати її можна як у паперовій формі, так і через електронний кабінет платника.

Зверніть увагу! Подати заявку на статус неприбутковості ДПІ можна лише за місцем реєстрації організації.

З моменту набуття статусу неприбутковості організація може займатися волонтерською діяльністю та залучати волонтерів.

Приєднуйтесь до групи свого району на Facebook:

Березняки, Борщагівка, Виноградар, Воскресенка, Голосієво, Дарниця, ДВРЗ, Куренівка та Пріорка, Лісовий масив, Лук'янівка, Мінський масив, Нивки, Оболонь, Відрадний , Поділ, Позняки, ПОХ, Русанівка, Солом'янка, Троєщина, Теремки, Татарка, Шулявка.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах