Нову меморіальну дошку Булгакову у Києві облили фарбою, а Спілка письменників України це підтримала

Нову меморіальну дошку Булгакову у Києві облили фарбою, а Спілку письменників України це підтримало.

Нову меморіальну дошку Булгакову у Києві облили фарбою, а Спілку письменників України це підтримало. Фото: facebook.com/olegsl, nashkiev.ua

Події
29 травня 19:49
Автор: Дарья Кунец

Відкриття нової меморіальної таблички на будівлі будинку-музею, де жив письменник Булгаков, викликало протести серед частини української інтелігенції. Спілка письменників України потребує демонтажу дошки та закриття музею.

Нову табличку на будівлі будинку-музею Булгакова на Андріївському узвозі відкрили 26 травня. Нову табличку оформлено українською мовою, на відміну від попередньої, на ній прибрано слова про те, що Булгаков є "російським радянським письменником". На новій табличці письменника назвали "видатним киянином".

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Вже 28 травня невідомі облили червоною фарбою табличку письменника. Із цього приводу висловився секретаріат Національної спілки письменників України. Ось що було їм опубліковано:

"Нещодавно, до дня народження М. Булгакова, в Києві відбулася церемонія відкриття його оновленої меморіальної дошки на фасаді так званого «Літературно-меморіального музею М. Булгакова». Тепер дошка «русскому совєтскому пісатєлю» стала україномовною, проте вона є абсолютно недоречною в українських реаліях, оскільки увічнює потворні і небезпечні російські наративи щодо суверенної України.

Кричущий факт зневаги до незалежної України й українських громадян під час жорстокої війни, яку розв’язала росія, не міг лишитися непоміченим і викликав негативну реакцію в соцмережах з боку багатьох наших співвітчизників і спричинився до того, що через два дні після відкриття цю дошку невідомі облили червоною фарбою, яка символізує кров тисяч невинних українців, котрі віддають свої життя за свободу і незалежність України в боротьбі з російськими окупантами".

Нагадаємо, минулого року Спілка письменників України оголосила Булгакова "підступним ворогом" і вже тоді вимагала закриття його музею у Києві.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах