Ціни на квартири в Ірпені, Бучі та Гостомелі можуть невдовзі впасти вдвічі

Ціни на квартири в Ірпені, Бучі та Гостомелі можуть невдовзі впасти вдвічі.

Ціни на квартири в Ірпені, Бучі та Гостомелі можуть невдовзі впасти вдвічі. Фото: fakty.com.ua

Транспорт та інфраструктура
29 травня 14:35

За прогнозом експерта, охочих позбавитися житла у зруйнованих війною містах-супутниках Києва буде набагато більше, ніж покупців, тож ціни можуть обвалитися.

Ціни можуть сильно впасти через небажання багатьох мешканців Київщини з районів, які постраждали від війни, повернутися додому. Комусь морально важко і неприємно повертатися до зруйнованого міста, навіть якщо його власний будинок уцілів. Ще одна мотивація – багато українців уже поїхали до Європи, пустили там коріння, знайшли (або скоро знайдуть) тимчасове місце проживання, роботу, і вони просто не захочуть повертатися назад. Причому чим довше йтиме війна, тим більше наших співгромадян може не повернутися додому.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Як вважає експерт із містобудівного та земельного права Юрій Брикайло, люди, які залишилися за кордоном, потребуватимуть грошей для облаштування свого побуту на новому місці, тому вони намагатимуться продати свої квартири в Україні. Вже зараз, у травні, ринок житла в містах на північний захід від Києва починає оживати, хоча наразі пропозицій із продажу ще зовсім мало. Час початку масового продажу квартир у містах-супутниках біля Києва – осінь цього року.

До осені на ціновий фактор вплине і неминуче зниження купівельної спроможності більшості українців, що не може не вплинути на ціни на ринку. На думку Брикайло, продаж нерухомості у постраждалих містах навіть за половину довоєнної ціни вже буде удачею.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах