Ціни на оренду квартир цього літа в Києві залишаться дуже низькими

Ціни на оренду квартир цього літа в Києві залишаться дуже низькими.

Ціни на оренду квартир цього літа в Києві залишаться дуже низькими. Фото: olx.ua

Транспорт та інфраструктура
21 червня 23:24

З самого початку повномасштабної війни у столиці України, як і в багатьох інших містах центру, півдня та сходу України, різко впав попит на оренду житла, через що ціни значно впали. Протягом останніх кількох місяців багато мешканців вже повернулися до Києва, але це не призвело до відновлення цін. Як і раніше, вони залишаються дуже невисокими порівняно з періодом до 24 лютого.

За словами одного київського рантьє Валентина Данилова, який жив зі здачі в оренду трьох квартир у столиці, високі прибутки зникли  практично миттєво з початком бойових дій на Київщині. Орендарі втекли зі столиці та протягом лютого-березня навіть не виходили з господарем на зв'язок, пише у своєму дослідженні ринку житла "Фокус".

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Одному з клієнтів Валентин був змушений знизити вартість оренди з 20 до 10 тисяч грн, другі забрали речі з квартири і взагалі поїхали, не заплативши за лютий-березень, а треті погодилися сплачувати лише 40% від ставки оренди, що існувала раніше, і то лише з початку травня.

Тенденції на ринку оренди у Києві суперечливі. З одного боку, у Києві спостерігається поступове зростання кількості орендарів. Зазвичай це призводило до зростання ціни на житло, але не зараз. Причина - значна частина людей, хто хоче осісти в столиці, це переселенці з регіонів, яких сильно торкнулася війна. А вони здебільшого мають дуже обмежений бюджет.

Тобто, попит зараз зростає, розповідають експерти ринку нерухомості, але він аж ніяк не такий платоспроможний, як був до вторгнення РФ в Україну взимку цього року. При цьому експерти запевняють, що вартість оренди вже досягла дна і падати далі просто нікуди.

Через те, що більшість орендарів зараз - люди з обмеженими коштами, найбільший попит мають найдешевші квартири в спальних масивах у старому житловому фонді.

Найдешевші квартири, наприклад, на Троєщині, можна зняти лише за 5-8 тис гривень. Але навіть ціни в наближених до центру районах невеликі: 1-кімнатна – 7,5-8 тис. грн, двійка – 8-10 тис. грн, трішка – 10-12 тис. грн. При цьому за таку ціну можна розраховувати на хороший ремонт, меблі та побутову техніку.

Ще одна тенденція - підвищеним попитом стали користуватися великі, 3-4-кімнатні квартири, через те, що переселенці зі східних регіонів часто виїжджають всією родиною - з бабусями та дідусями, дітьми, і їм потрібна велика житлова площа.

Восени, прогнозують експерти, ціни в Києві на оренду можуть зрости, але не дуже - не більше, ніж на 5-12%.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах