У неділю, 20 лютого, у костелі Святого Миколая вперше після вересневої пожежі провели богослужіння. У храм повернули хрест із розп'яттям Ісуса. Його поставили у центрі, де він і стояв від початку роботи храму, тобто з 1909 року.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що 3 вересня під час репетиції музикантів сталася пожежа у костелі Святого Миколая. Вогнем було знищено дах, будинок усередині, а також унікальний духовий орган. Займання сталося між першим та другим поверхами органної зали. Полум'я швидко поширилося по всій будівлі. На щастя, ніхто із людей не постраждав.
Не забудьте підписатися на канал Vgorode.ua в Telegram.
Через три місяці після пожежі Міністерство культури та інформаційної політики підписало договір із компанією, яка проводитиме реставрацію костелу. За три місяці встигли провести протиаврійні роботи : відчистили стіни від сажі, зміцнили дах, встановили опалення та освітлення, поставили сучасні вікна та встановили сітку для захисту від падіння декору зі стелі. Загалом на початкові роботи витратили понад 21 мільйон гривень. Фінансову допомогу погодились надати українські бізнесмени.
Попереду на храм чекає реставрація. Але у костелі вже відновили богослужіння. Парафія костелу Святого Миколая повідомила, що у храмі 20 лютого провів Службу Божу єпископ Віталій Кривицький. Він благословив стіни храму та присутніх у ньому віруючих.
[read_more_vg id="1198729"]
Також на місце повернули хрест із розп'яттям Ісуса Христа. Його за радянських часів прибрали з храму разом із вівтарем. І ось майже через 90 років хрест знову поставили в центрі костелу святого Миколая.
Ми вже писали, що у костелі тепер не будуть проводити концерти органної музики. Храм передали римо-католицькій церкві і тепер тут проводитимуть богослужіння. Для Будинку органної музики влада Києва вже шукає нову будівлю. Орган, який згорів у пожежі, на жаль, не підлягає відновленню. Замість старого інструменту тут поставлять інший для богослужінь.
Варто зазначити, що костел Святого Миколая вирішили передати римо-католикам ще у 2020 році, але цього не могли зробити, бо музикантам не було куди переїжджати. Згодом сталася пожежа, після якої римо-католицька громада зажадала віддати будівлю костелу ім. Так було підписано меморандум про передачу костелу парафії після протиаварійних робіт, не пізніше 1 червня 2022 року.