19 квітня Україна виграла "золото" та "бронзу" на Invictus Games

19 квітня Україна виграла "золото" та "бронзу" на Invictus Games.

19 квітня Україна виграла "золото" та "бронзу" на Invictus Games. Фото: facebook.com/InvictusGamesTeamUkraine

Події
20 квiтня 2022 09:34

У Нідерландах продовжуються Invictus Games (Ігри Нескорених). Команда з України показує чудові результати і приносить нашій державі чергові спортивні перемоги. За три дні ігор в Гаазі українці вибороли 12 медалей: чотири золоті, три срібні та п'ять бронзових.

19 квітня перемогу у плаванні здобули військовослужбовці з Рівненщини Андрій Бадарак та Іван Лепеха.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Про результати вчорашніх ігор повідомляє  офіційна Facebook-сторінка української команди Invictus Games.

Спортсмен Андрій Бадарак служив у ЗСУ та брав участь у бойових у 2015-2016 роках. На Invictus Games він посів перше місце на дистанції 50 метрів на спині, пропливши цю відстань за 49.82 секунди. Друге місце у цій категорії посів нідерландець Беніто Верслуїйс (з результатом 50.25 секунди), а третє – американець Ґарретт Кувада (51.75 секунди).

Пізніше на рахунку Бадарака з'явилася ще одна медаль, бронзова. Українець посів третє місце із результатом 1:01.33 хвилини, поступившись нідерландцю Рональду ван Дорту (51.22 секунди) та Ґарретту Куваді (53.28 секунди).

19 квітня Україна виграла "золото" та "бронзу" на Invictus Games.19 квітня Україна виграла "золото" та "бронзу" на Invictus Games. Фото: facebook.com/InvictusGamesTeamUkraine

Разом з Андрієм Бадараком, у цьому змаганні брав участь ще один українець – ветеран ЗСУ Іван Лепеха. Він став четвертим з результатом 1:04:29.

Окрім цього, Лепеха виборов "бронзу" на дистанції 50 метрів вільним стилем. Спортсмен плив 41.05 секунди та поступився Ґарретту Куваді (який подолав дистанцію за 37.10 секунди) та італійцю Антоніо Ауріккіо (його результат - 37.35).

Іван Лепеха також був у складі воїнів у 2014 - 2015 роках, спочатку як доброволець, а потім у складі батальйону.

Зазначимо, що українські переможці змагання з плавання в Гаазі займаються й іншими видами спорту. Андрій Бадарак також спеціалізується на стрільбі з лука, а Іван Лепеха займається веслуванням на тренажерах.

П'яте місце  у плаванні 50 метрів на спині у своїй категорії посів українець Василь Стуженко, а шосте - Олексій Бобчинець.

Ігри Нескорених вперше пройшли у Великобританії в 2014 році. Їх засновником став принц Гаррі. У змаганнях беруть участь спортсмени-військові та ветерани, що отримали поранення, травми й інвалідність під час бойових дій. Українська команда вперше висупила на Invictus Games у 2017 році в Торонто. Тоді команда завоювала 14 медалей.

До програми Ігор Нескорених входять стрільба з лука, легка атлетика, веслування на тренажерах, паверліфтинг, велошосе, волейбол сидячи, плавання, баскетбол і реґбі на візках та змагання з водіння.

Зараз Ігри відбуваються за 2020 рік, адже тоді вони були перенесені через пандемію коронавірусу.

Нагадаємо, раніше Vgorode розповідав про переможців перших двох днів Invictus Games-2020.