Як війна вплинула на стан повітря у Києві фото: https://www.facebook.com/kiev.dpss.gov.ua
Періодично Київ потрапляє до рейтингів міст із брудним повітрям. Проблеми особливо відчуваються під час горіння торфовищ або при великих пожежах. Місцевих мешканців просять закривати вікна, не виходити на вулицю, а людям із алергією та захворюваннями дихальних шляхів рекомендують уважно стежити за самопочуттям.
У столиці кілька установ проводять виміри атмосферного повітря та регулярно повідомляють результати мешканцям мегаполісу.
З 1960-х років співробітники Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського стежать за екологією у Києві. Для цього у місті працюють 16 стаціонарних постів контролю за якістю повітря.
Проби повітря проводять 3-4 рази на день. На посаду приїжджає співробітник обсерваторії та забирає колбу із пробами. Після цього щастить та здає її до лабораторії, де безпосередньо роблять аналіз. Тільки після цього результати з'являються на веб-сайті обсерваторії.
Про це розповів начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний, пише "Сегодня".
Також за станом повітря у Києві стежить міська автоматична система контролю, яка робить проби повітря щохвилини. Кожен мешканець столиці може побачити результати на сайті управління екології.
Найбільше на якість повітря у Києві впливає автотранспорт. Традиційно стан повітря гірший біля великих транспортних розв'язок і мостів, де накопичується велика кількість автомобілів. До 80% шкідливих речовин потрапляє у повітря столиці від автотранспорту.
Із початком бойових дій під Києвом місцеві мешканці масово виїжджали із міста. Система аналізувала стан повітря, і тоді стали помітні різкі зміни. За словами Возного, у березні та квітні повітря в Києві було дуже чисте, хоча всі комунальні підприємства працювали у штатному режимі.
Проте чиновник уточнив, що повітря не було постійно чистим у столиці. Особливо коли під Києвом велися жорстокі бої і виникали масштабні пожежі після ракетних ударів.
Учора, 6 липня, рівень забруднення атмосферного повітря на стаціонарних постах у Києві залишався високим.
Середньодобові концентрації шкідливих речовин:
За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, перевищення забруднюючих речовин властиві викидам, що утворюються при горінні палива у двигунах автомобілів, теплоенергетичних та опалювальних установках, при пожежах. Однак з урахуванням того, що всі пости встановлені біля жвавих автошляхів, показники відображають переважно забруднення атмосферного повітря автотранспортом.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.