Що робити мешканцям Києва, чию вулицю перейменували

Що робити мешканцям Києва, чию вулицю перейменували

Що робити мешканцям Києва, чию вулицю перейменували фото: Vgorode

Події
27 серпня 2022 17:36
Автор: Юлия Булыга

У Києві вже перейменували 95 вулиць, провулків та площ, назви яких були пов'язані з Росією чи радянським минулим. На черзі – ще близько 200, які дерусифікують на найближчих пленарних засіданнях Київради.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Vgorode з'ясовував, що робити киянам після перейменування вулиць, де вони живуть та ведуть бізнес.

Коли вносити зміни в паспорт

Директор Департаменту громадських комунікацій КМДА Роман Лелюк пояснив, що після дерусифікації назв киянам не потрібно терміново змінювати документи та вносити зміни до паспорту, пише "Вечірній Київ".

Перейменування не створює побутових проблем: звертатися до ЦНАПу, щоб зробити відмітку про нову адресу, не доведеться. Перереєстрацію можна зробити під час заміни паспорта, вклеювання нових фотографій, зміни прізвища тощо. Термін перереєстрації не обмежений.

Документи на нерухомість

Свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, дарування та інші документи на нерухомість залишаються чинними. Вносити зміни потрібно буде лише за потреби. Наприклад, при купівлі-продажу чи даруванні нерухомості. При цьому зміна ​​назви вулиці не вплине на вартість послуг нотаріуса.

Проте кияни, які турбуються та хочуть відкоригувати дані одразу після змін, можуть самостійно звернутися до органу держреєстрації прав на нерухоме майно із заявою, щоб у їхніх документах вказали оновлені дані.

Що робити бізнесменам

Бізнесменам, яким "пощастить" з новою назвою вулиць, доведеться поклопотатися. Згідно з українським законодавством, перейменування вулиці, де зареєстрована юрособа, вважається зміною місцезнаходження.

Це означає, що після дерусифікації потрібно буде вносити зміни до установчих документів, відомості про фізичну особу-підприємця в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб.

Також нову інформацію потрібно буде передати банкам, а контрагентам – оновлені реквізити у чинних договорах. Крім цього потрібно буде зробити новий друк та бланки.

Проте вирішити ці нюанси можна буде у будь-який зручний для бізнесмена час, оскільки законодавство не ставить тимчасові обмеження.

Що робити з автомобілем

Перейменування вулиці не вважається зміною фактичного місця проживання. У зв'язку із цим корегувати документи на авто не доведеться.

Де видають довідки про перейменування вулиць

Під час продажу, наслідування чи дарування нерухомості довідку про перейменування можна взяти у Департаменті містобудування та архітектури КМДА (вул. Хрещатик, 32).

Приєднуйтесь до групи свого району на Facebook:

Березняки, Борщагівка, Виноградар, Воскресенка, Голосієво, Дарниця, ДВРЗ, Куренівка та Пріорка, Лісовий масив, Лук'янівка, Мінський масив, Нивки, Оболонь, Відрадний , Поділ, Позняки, ПОХ, Русанівка, Солом'янка, Троєщина, Теремки, Татарка, Шулявка.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах