Що робити мешканцям Києва, чию вулицю перейменували фото: Vgorode
У Києві вже перейменували 95 вулиць, провулків та площ, назви яких були пов'язані з Росією чи радянським минулим. На черзі – ще близько 200, які дерусифікують на найближчих пленарних засіданнях Київради.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Vgorode з'ясовував, що робити киянам після перейменування вулиць, де вони живуть та ведуть бізнес.
Директор Департаменту громадських комунікацій КМДА Роман Лелюк пояснив, що після дерусифікації назв киянам не потрібно терміново змінювати документи та вносити зміни до паспорту, пише "Вечірній Київ".
Перейменування не створює побутових проблем: звертатися до ЦНАПу, щоб зробити відмітку про нову адресу, не доведеться. Перереєстрацію можна зробити під час заміни паспорта, вклеювання нових фотографій, зміни прізвища тощо. Термін перереєстрації не обмежений.
Свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, дарування та інші документи на нерухомість залишаються чинними. Вносити зміни потрібно буде лише за потреби. Наприклад, при купівлі-продажу чи даруванні нерухомості. При цьому зміна назви вулиці не вплине на вартість послуг нотаріуса.
Проте кияни, які турбуються та хочуть відкоригувати дані одразу після змін, можуть самостійно звернутися до органу держреєстрації прав на нерухоме майно із заявою, щоб у їхніх документах вказали оновлені дані.
Бізнесменам, яким "пощастить" з новою назвою вулиць, доведеться поклопотатися. Згідно з українським законодавством, перейменування вулиці, де зареєстрована юрособа, вважається зміною місцезнаходження.
Це означає, що після дерусифікації потрібно буде вносити зміни до установчих документів, відомості про фізичну особу-підприємця в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб.
Також нову інформацію потрібно буде передати банкам, а контрагентам – оновлені реквізити у чинних договорах. Крім цього потрібно буде зробити новий друк та бланки.
Проте вирішити ці нюанси можна буде у будь-який зручний для бізнесмена час, оскільки законодавство не ставить тимчасові обмеження.
Перейменування вулиці не вважається зміною фактичного місця проживання. У зв'язку із цим корегувати документи на авто не доведеться.
Під час продажу, наслідування чи дарування нерухомості довідку про перейменування можна взяти у Департаменті містобудування та архітектури КМДА (вул. Хрещатик, 32).
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.