Із вересня частина укриттів у Києві буде недоступна для всіх мешканців. Мова йде про сховища, які знаходяться у закладах освіти. Зараз у столиці понад тисяча шкіл та садочків готується до нового навчального року. Зокрема підготовку проходять і укриття на випадок повітряної тривоги.
Повідомляється, що сховища в закладах освіти будуть доступні лише для учнів та співробітників. Кількість осіб, які можуть перебувати в укритті, затверджена нормативами.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Про це повідомила директор Департаменту освіти та науки КМДА Олена Фіданян, у ефірі телеканалу "Київ".
Раніше Vgorode писав, що укриття у навчальних закладах перевіряла інспекція зі спеціалістів Державної служби з надзвичайних ситуацій, Держпродспоживслужби та поліції. Кожен оглянутий заклад вже отримав акт про готовнысть укриттів, або вказівки, що потрібно змінити, щоб сховище було безпечним.
Фіданян зазначила, що Київ не будував на території шкіл і садочків бомбосховища, адже Україна більше 80 років жила мирно. З початком повномасштабного вторгнення почали облаштовувати легкі укриття, які перевірили на відповідність стандартам.
У легких укриттях у навчальних закладах Києва може розміститися значно менше осіб, ніж в інших. Директорка Департаменту освіти та науки сказала, що за відповідними вимогами укриття розраховані на 50 чоловік, хоча в лютому-березні у шкільних укриттях могло перебувати понад 500 киян. Проте зараз усі легкі укриття, які призначалися для учнів, будуть використовувати лише для дітей. Ці сховища навіть не будуть відображатися на карті укриттів міста Києва.
[read_more_vg id="1216307"]
Перевищення кількості дітей, які навчатимуться у столичних школах за очною формою та мають ховатися в укриття під час повітряної тривоги, у мерії не допустять. У випадку, коли дітей у школі є більше, ніж дозволяє укриття, буде запроваджено двозмінний режим навчання.
Раніше ми розповідали, що експерти зазначають - укриття, які зараз є в столичних школах не ефективно захищають від ракетних ударів. Рекомендується дещо більше обладнати їх, щоб забезпечити безпеку дітям.