Чому не можна збирати і їсти вмираючу та мертву рибу. Фото: 1yar.tv
В Україні зараз через екологічну катастрофу на Каховському водосховищі на берегах можна побачити багато мертвої чи вмираючої риби. У жодному разі її не можна збирати, готувати та вживати в їжу.
Описана нижче інформація про рибу стосується не лише зони екологічного лиха у південній Україні. Рибу, яку викинуло на берег, не можна їсти будь-де.
Проблема в тому, що жоден спосіб приготування вмираючої/померлої риби не зробить її безпечною. Така риба може містити збудників інфекційних захворювань, паразитів чи небезпечних хімічних речовин. Про це попереджають в адміністрації одного із київських районів.
Найнебезпечніша хвороба – це ботулізм. Це гостре інфекційне захворювання виникає внаслідок вживання продуктів, отруєних токсинами, які виробляють бактерії. Цей токсин - одна з найпотужніших отрут на землі.
Якщо не зважати на симптоми або неправильно лікувати це захворювання, а також якщо почати лікувати його занадто пізно, то хворий може померти або хвороба може призвести до паралічу.
Симптоми ботулізму:
- виражена втома, слабкість, запаморочення, біль голови,
- зниження чіткості зору, «завіса» перед очима,
- сухість в роті та горлі, труднощі під час ковтання та мовлення,
- блювання, розлади травлення,
- неможливість дихати через параліч дихальних м'язів.
При цьому при ботулізмі немає підвищення температури і втрати свідомості.
Нагадаємо, у лютому Vgorode писав, що в Україну завезли заражену курятину з Польщі, небезпечні сири з Франції та отруйні фрукти з Бразилії.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.