У "Дії" запустили опитування щодо декомунізації монументу "Батьківщина-Мати"

У "Дії" запустили опитування щодо декомунізації монументу "Батьківщина-Мати".

У "Дії" запустили опитування щодо декомунізації монументу "Батьківщина-Мати". Фото: wikipedia.ua

Події
07 липня 13:02

7 липня у додатку "Дія" запустили нове опитування, пов'язане з декомунізацією найвідомішої скульптури України - монументу "Батьківщина-Мати". Для того, щоб висловити свою думку, українці матимуть два тижні.

Монумент на Печерських схилах вважається найвищою скульптурою в Європі, він сягає у висоту 102 метри. Проте багатьох українців дивує, чому на щиті "Батьківщини-Матері" досі знаходиться герб СРСР. Дискусії з приводу того, щоб прибрати або замінити його тривають вже довгий час.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Тому Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Міністерством цифрової трансформації України ініціювало опитування у "Дії", завдяки якому буде вирішено подальшу долю щита "Батьківщини-Матері".

Нове опитування можна знайти у додатку "Дія", перейшовши у розділ "Послуги". Там потрібно вибрати категорію "Опитування" та залишити свій голос. В опитуванні є три варіанти відповіді:

  • залишаємо все, як є;
  • знімаємо радянський герб і залишаємо щит чистим, щоб після перемоги обрати, що там розмістити;
  • заміняємо його на Тризуб - Державний Герб України.

Останній день опитування - 21 липня. Результати Міністерство цифрової трансформації обіцяє оприлюднити в соціальних мережах.

- Виражайте свою думку, долучайте до опитування друзів і рідних, - закликають у "Дії".

Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що в Інституті національної пам'яті вже розлядали питання демонтажа радянської символіки на монументі "Батьківщина-Мати" и на мосту імені Патона. Процедура, етапи роботи та орієнтовний бюджет на демонтаж вже визначили. Знайшлися навіть меценати, які готові виділити на це кошти. Проте реалізувати цей задум спочатку завадив карантин, а тепер війна. Тож коли ситуація на фронті стабілізується, Інститут повернеться до цього питання.

Приєднуйтесь до групи свого району на Facebook:

Березняки, Борщагівка, Виноградар, Воскресенка, Голосієво, Дарниця, ДВРЗ, Куренівка та Пріорка, Лісовий масив, Лук'янівка, Мінський масив, Нивки, Оболонь, Відрадний , Поділ, Позняки, ПОХ, Русанівка, Солом'янка, Троєщина, Теремки, Татарка, Шулявка.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах