Архітектор Президентського університету розповів про долю павільйонів ВДНГ

Архітектор Президентського університету розповів про долю павільйонів ВДНГ.

Архітектор Президентського університету розповів про долю павільйонів ВДНГ. Фото: Vitaliy Molochko

Транспорт та інфраструктура
09 лютого 17:04

За указом Володимира Зеленського на території київського ВДНГ буде збудовано Президентський університет. Нещодавно у мережі з'явився проект університету, на якому відсутні декілька старих павільйонів. Це викликало бурхливу реакцію громадськості.

Як Vgorode повідомляв раніше, дисциплінарна комісія Національної спільноти архітекторів зробила заяву, у якій обурилася знесенням модерністського павільйону №19, де раніше проводився "Кураж". Крім того, проект розроблявся без архітектурного конкурсу, що суперечить закону.

Не забудьте підписатися на канал Vgorode.ua в Telegram.

Головний архітектор проекту Віталій Молочкопояснив , якою є доля споруд, які відсутні на візуалізації Президентського університету.

За словами Молочка, павільйон №13 не входить до освітнього кластеру і не потрапляє до зони проектування. Цей павільйон, присвячений вугільній промисловості, був збудований у 1967 році.

Київ. 13-й павільйон ВДНГ. Фото: Styler.rbc.uaКиїв. 13-й павільйон ВДНГ. Фото: Styler.rbc.ua

Щодо павільйону №17, то він уже буде задіяний в інтеграції з університетом, у ньому збережуть школу. Проте архітектор уточнює, що будівля не належить до пам'яток архітектури та містобудування.

Київ. 17-й павільйон ВДНГ Фото: Styler.rbc.uaКиїв. 17-й павільйон ВДНГ Фото: Styler.rbc.ua

На місці павільйону №19, який почали зносити 2 лютого, зведуть чотириповерхову будівлю із підземними приміщеннями, де розмістять лабораторії.

Нагадаємо, наприкінці травня 2021 року президент України підписав указ про створення університету. За задумом, у Президентському університеті, зведеному на території ВДНГ, готуватимуть експертів із кібербезпеки, біотехнологів, енергетиків, а також фахівців зі створення штучного інтелекту.

Як повідомляв Vgorode раніше, Зеленський пообіцяв відшкодувати благодійні кошти, витрачені на будівництво ліфта, який був зруйнований під час демонтажу павільйону №19.

Приєднуйтесь до групи свого району на Facebook:

Березняки, Борщагівка, Виноградар, Воскресенка, Голосієво, Дарниця, ДВРЗ, Куренівка та Пріорка, Лісовий масив, Лук'янівка, Мінський масив, Нивки, Оболонь, Відрадний , Поділ, Позняки, ПОХ, Русанівка, Солом'янка, Троєщина, Теремки, Татарка, Шулявка.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах